etykieciarki aplikator etykiet maszyny profesjonalne aplikatory etykiet

etykieciarki aplikator etykiet maszyny profesjonalne aplikatory etykiet

Przy użyciu najnowszych technologii zaprojektowano etykieciarki, które cechują się wręcz znakomitą precyzją nakładania, np. etykiet, podobnie jak szybkością urzeczywistniania tej czynności. Od dawna dopracowywano maszyny etykietujące oraz systemy etykietowania opakowań. Aktualnie jednym z najlepszych dostawców jest przykładowo P. E. Labellers, którego aplikatory etykiet trafiły dzięki firmie Ultrapak na polski rynek.

Rodzaje etykieciarek

Obecnie w katalogu można odnaleźć następujące etykieciarki: Rollmatic, Futura, Futura Top, Rotaxa, Maya, Splendid, Roll-Line oraz Pratica. Wszystkie stosują do nakładania etykiet i kieliszków odrębny typ techniki. Np. Rollmatic przystraja butelki szklane za pomocą kleju termotopliwego, Splendid aplikuje papierowe banderole na opakowaniach w formie „cylindra”, natomiast Rotaxa nanosi etykiety w kształcie litery „U” i „L” na szyjki butelek z ze spirytusem bądź winem. Maszyny etykietujące zaopatrzone są w: dwie śruby wejściowe, śruby rozdzielające, karuzelę główną, platformy do stawiania opakowań w odpowiedniej pozycji. Nie można nie wziąć pod uwagę głównego waloru maszyn etykietujących, a zatem ich przyjaznych kształtów, przez które łatwo dojść do maszyny, a podwładny jest lepiej zabezpieczony. Świetnym wynalazkiem w aplikowaniu banderoli jest technika Adhesleeve, która w całości usuwa używanie termotopliwych klejów, grubych etykiet, rozpuszczalników oraz obracających się w różnych kierunkach noży.

O technologiach etykietowania

Znaczną pomocą w toku etykietowania są przyrządy do orientacji optycznej, które wykorzystuje się do jego kontroli. W tym miejscu wymienić należy: urządzenia rejestrujące obraz, urządzenia elektroniczne służące do pomiaru światła i czujniki światłowodowe. W etykietowaniu korzysta się również inne technologie: cold-glue, hot-melt, self-adhesive, sleeve, roll-fed bądź mieszane. Natomiast przedsiębiorstwo Cosmopack posiada w katalogu maszyn etykietujących ultranowoczesne aplikatory do nakładania koloratek, krawatek i kieliszków na najwęższy fragment opakowania. Zaopatrzone są w specjalny magazynek. Równie ważną możliwością jest wprowadzenie do określonego aplikatora banderoli układu dozowania kleju termotopliwego. Jest on w stanie zagwarantować, że banderola pozostanie w obrębie ustalonego miejsca ani nie opuści szyjki opakowania. Do dyspozycji są takie modele aplikatorów: etykieciarka COSMO-CNL300, etykieciarki COSMO-CNL400 oraz COSMO–TL. Jeśli chodzi o typ COSMO-CNL300, to aplikuje koloratki i kieliszki na butelki w dwóch typach: wykonane ze szkła oraz plastikowe, następna – posiada mechaniczną koordynację sięgania kołnierzy oraz ich zwalniania, zaś ostatni – nakłada nawet bardzo grube krawatki na opakowania. Cosmopack poza przedstawionymi maszynami etykietującymi proponuje roboty ręczne, mieszarki, rozdzielacze oraz bufory dynamiczne.

Strona używa cookies
Ok